Стряскащо тропане под колата...

Ремонти и обслужване
2101 • 2102 • 2103 • 2104 • 2105 • 2106 • 2107
Потребителски аватар
Живков
Регистриран: 12 април 2008

Re: Стряскащо тропане под колата...

Мнение от Живков » 02 сеп 2009 22:58

Ами, продължавай да караш Класика със 140-150 на дълъг път и нищо чудно. После, защо това, защо онова. Вместо да питаш, дали може така, погледна ли отдолу описаните от колегите места? Май не. Ами, добре - карай така, то ще се чуе от къде е тропало.

Потребителски аватар
milev86
PR на ЛКБ
Регистриран: 19 май 2008
Автомобил: ВАЗ 21079
Контакти:

Мнение от milev86 » 02 сеп 2009 23:05

Тоше, познаваме се още от години, тук във форума и не мисля, че тона ти е подходящ....

По темата.... погледнал съм всичко и тампона на скоростите ми е напълно здрав, а планката на висящия лагер-също. Днес цял ден съм се занимавал с нея. Смених си каретата-само те бяха за смяня. Тропането обаче продължава....
П.П. И какво като карам Класика с толкова? Какъв е проблема, ако колата е изправна? (а тя не е!).

Потребителски аватар
lordada
Регистриран: 20 юни 2008

Мнение от lordada » 02 сеп 2009 23:33

След скоростната кутия където е гумения тампон има два трипръстника които го държат,те влизат на шлици в скоростната кутия и съответно в кардана,я между тях е този тампон.Провери дали на са разбити шлиците и виж дали изпускателната ти система е добре хваната на определените места!

Потребителски аватар
ton4o
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 11 април 2008

Мнение от ton4o » 04 сеп 2009 21:44

Най-накрая на опашката на скоростната кутия има един центроващ пръстен. Този пръстен държи скоростната кутия в съосие с кардана, а гумено-металното каре поема, само усукващите усилия на трансмисията. Ако пръстена или частта от кардана, където то стои е износена се получават такива шумове. За проба сложи по две широки шайби, между купето и планката на тампона на скоростната кутия, и ще видиш че тропането ще изчезне. Гумено-металното каре ти блъска в тунела, но в горния му край и ти без да го свалиш няма как да го видиш.

Потребителски аватар
milev86
PR на ЛКБ
Контакти:

Мнение от milev86 » 10 сеп 2009 20:02

Благодаря на всички за съветитите. Отпадна вероятността да е кардана, защото днес смених двете карета и висящия лагер, което практически прави кардана безупречен. Нооо...след обстоен оглед....установих, че тропането, всъщност идва от жестока вибрация на двигателя в...НЕЩО....положението е следното... пробвах съвета на колегата Тончо, но дори когато колата е неподвижна, при подаване на газ се чува това леко тропане, което практически, за съжаление, прави предположението на колегата Тончо неточно......при тръгване колата буквално ще се разпадне от вибрации...интересно е, че усещам вибрациите във волана си. Направих един експеримент. Натиснах с крак капачката на двигателя за масло, така че да помръдна малко двигателя. Мръднах го надясно (тоест към въздушния филтър) и тропането при тръгване се появи, като я пуснах-спря-пак натиснах-тропа. На другата страна, обаче, не тропа. Вижте сега, според вас правилни ли са ми изводите, че всъщност самия двигател...или нещо от него опира някъде и се чува този звук и ако да къде да търся проблема. И да напомня, че това тропане се появи след като един калпавяк ми напъваше двигателя, за да ми смени гарнитурата на двуцевката....явно проблема е вибрация на нещо някъде зад двигателя...но къде и за какво става дума, днес не можах да разбера....ще се радвам на предположенията ви и съветите :roll:

Потребителски аватар
butaloto.
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 2103
Контакти:

Мнение от butaloto. » 11 сеп 2009 10:59

Дали пък двуцевката не ти бие в купето? :roll:
Две неща никога няма да забравят сетивата ми - уханието на хубавата жена и мириса от старата Лада.

Потребителски аватар
mzeto
Регистриран: 20 февруари 2008
Автомобил: ВАЗ 2105
Контакти:

Мнение от mzeto » 11 сеп 2009 11:42

Тампоните на мотора здрави ли са? Да не от напъване някой да е дал фира...
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book." - Moog "Mighty car mods"

Потребителски аватар
milev86
PR на ЛКБ
Контакти:

Мнение от milev86 » 11 сеп 2009 12:34

Тампоните май бяхя два...и двата съм ги сменял преди точно 1 година. Двуцевката не опира в купето, това е първото което видях и не е това. Принципно двигателя, влизайки вече назад от двигателното, към купето, може ли така да се изкриви, че да опира някъде по този начин?!

Потребителски аватар
ton4o
Регистриран: 11 април 2008

Мнение от ton4o » 11 сеп 2009 13:51

Като напъвахте двигателя развихте ли тампона. Ако не най-вероятно е скъсан и сега двигателя се държи на останалия здрав / този под делкото / и този на скоростната кутия. Ако все пак тампона е оцелял значи не е напасвана добре двуцевката. Опира в магарето. Разхлабваш пак двуцевката от колектора и скобата на скоростната кутия и избутваш я назад и пак я стягаш. Другия по лесен вариант е да полдложиш нещо под лапата на тампона и самия тампон. Ще вземеш една широка шайба за М10 и ще я прорежеш за да влезе по-лесно.

vagabont
Регистриран: 14 април 2009

Мнение от vagabont » 11 сеп 2009 18:40

Щом са сменили двуцевката, значи причината за тропането е в скобата която я държи. Или не е стегната или тази двуцевка е с по тясна тръба.

Отговори