Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

ВАЗ 2106 - Frysco

Теми за автомобили запазени или възстановени в автентично състояние.
Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Re: ВАЗ 2106 - Frysco

Мнение от Frysco » 26 май 2014 21:14

http://frysco2103.snimka.bg/automobiles ... 9.33272464" onclick="window.open(this.href);return false;

Вече има какво съществено да напиша-движиме се по страната :) Това всъщност е второто и пътуване.Първото реших да не го отбелязвам, тъй като беше пробно, исках да установя кое се нуждае от донастройка.В общи линии зле беше диференциала-виеше.Свалих го и го регулирах.Сега вече не вие.Останалите неща още не съм ги оправил, а именно-кардана има осезаема вибрация.Тъй като съм му сменял каретата имам идея кое трябва да се промени.И второто е, че не иска да пали след кратък престой загряла.Тук вече ще трябва да помисля какво да пипна, преди да хвана да пипам.

Потребителски аватар
DiscontroL
Регистриран: 01 юли 2013
Автомобил: ВАЗ 21061

Мнение от DiscontroL » 26 май 2014 21:55

(shocked) Изплакнах си очите! Много хубава 6-ца!

Потребителски аватар
Марто
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 31 март 2008
Контакти:

Мнение от Марто » 27 май 2014 09:52

... лови окото, трябва да организираме фото сесия с близнака ;)
Nobody gonna take my car, I'm gonna race it to the ground, Nobody gonna beat my car, It's gonna break the speed of sound, Oooh it's a killing machine, It's got everything, Like a driving power big fat tyres, and everything

Потребителски аватар
butaloto.
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 2103
Контакти:

Мнение от butaloto. » 29 май 2014 15:49

Да бе.. кога ще покараме заедно. Знаеш ли как ме сърбят ръцете. Всички събора ли чакате? Събота ако е хубаво времето, дайте да направим една Витоша... или Бистрица. 4-5 лади накуп да съберем! ;)
Две неща никога няма да забравят сетивата ми - уханието на хубавата жена и мириса от старата Лада.

Потребителски аватар
ceco
Регистриран: 14 април 2008
Контакти:

Мнение от ceco » 13 юни 2014 12:51

Да закача малко снимки , които и направих преди 2 седмици... Доволен съм си от боядисването , далеч по-малко са дефектите по боята от очакваното :lol: . Жалко само , че не съм могъл да я изправя повече - криви светлината и това си е ... от пишман бояджия , толкова :? .
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Получи се страхотен екземпляр ! Браво Радо , да си я караш , караш ... и пак да си я караш , за останалото не се притеснявам , показа , че можеш всичко :) .

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Контакти:

Мнение от Frysco » 13 юни 2014 16:19

Благодаря... аз съм много доволен от боядисването.Това пречупване на светлината дори не съм го и забелязал.А има хора които казват, че е прекалено права... (hiro)

Иначе по двата проблема с паленето и вибрациите, постигнах само частичен успех.Малко проверки на карбуратора и пали вече по лесно, но е далеч от оня прословут четвърт оборот.За вибрациите, след смяна на една виновна джанта, и те намаляха, но вибрации все още има.А от какво са, само някой с много опит на тези коли може да каже безусловно.

Потребителски аватар
vanko
Регистриран: 15 март 2008
Контакти:

Мнение от vanko » 13 юни 2014 17:53

Висящ лагер, гумено каре, баланс на кардана ? И от трите се пораждат сериозни видрации.

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Контакти:

Мнение от Frysco » 13 юни 2014 18:04

Те не са сериозни.Дребни са, но факта че ги има ме вбесява, някак си ми се струва гадно на току що сглобена кола да има такова нещо.
Във всеки случай, гледах какво се случва с кардана на канал, докато се върти... тогава я снима и Цецо.Открихме само една крива джанта, която в гумаджииницата където загащваха гумите, също са я видяли, но не са ми казали.Тогава тествахме на 60 км/ч и кардана си работи нормално.Сега, като смених джантата, вибрацията е много по слаба и се появява чак на 80, та дотук съм я докарал с диагностиката на тоя проблем.
Може да е и лагера и карето и баланс на кардана, а може и да е от скоростите и дори и диференциала, въпреки че го регулирах наскоро.Точно какво е, без да се търси дълго и досадно, може да каже само човек, който се е сблъсквал с проблеми по всички тези възли многократно и знае точно по какво се различават признаците.Моя опит за съжаление е някъде далеч и встрани от това...

Единственото положително е, че до 80 км/ч все пак няма никакви проблеми и колата може да се кара спокойно.Тая скорост е сравнително приемлива, макар че изпреварващите са значително повече, отколкото при 90.

Потребителски аватар
Kiril
Регистриран: 18 октомври 2008

Мнение от Kiril » 15 юни 2014 11:21

Не изключвай и гуменото каре,от него също могат да се появят вибрации,ако кардана е много стегнат в шлица може да напъва висящия лагер напред към скоростната кутия.Като сглобявах моята кола запалих с леко развити тампони на мотора,на кутията и на висящия лагер към стойката.Отворите им не са точни и сигурно се регулират по някакъв начин,аз покарах напред назад колата и я оставих сама да си ги намести,после стегнах в новото положение и не съм пипал.Много трудно ще намериш някой който да разбере от къде е вибрацията,тя се предава по цялото купе.На твое място бих свалил от кола в която не се усещат такива вибрации кардан за проба заедно с гуменото каре.Може и полуоските да се качат на струг.Барабаните могат да се пробват на обикновена баланс машина за гуми при мен единия показа 25 грама дисбаланс та избирах между няколко.

Потребителски аватар
nylon
Регистриран: 25 януари 2010

Мнение от nylon » 01 юли 2014 09:03

От приятел какво друго, освен критика :) та.... дясното рамо на чистачките изглежда, че стои малко по-ниско от лявото. На мен лично една от любимите ми гледки са идеално "успоредни" (в една равнина) чистачки. Със здраве да я караш!

Отговори