Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Стряскащо тропане под колата...

Ремонти и обслужване
2101 • 2102 • 2103 • 2104 • 2105 • 2106 • 2107
Потребителски аватар
milev86
PR на ЛКБ
Регистриран: 19 май 2008
Автомобил: ВАЗ 21079
Контакти:

Стряскащо тропане под колата...

Мнение от milev86 » 31 авг 2009 00:36

За пореден път...8 тази година...си правя 3 дневна екскурзия до Бургас...тук нищо необичайно...искам да споделя за един проблем, който се появи на отиване, някъде в началото, около Побит Камък на магистралата. Подавайки газ нещо под мен тропаше ужасно....като пусна по инерция, тропането се приглушава или почти спира. Около 90-100, тропането беше най-силно а преди и сред това намалява. Спрях на Нова Загора и огледах отдолу. Веднага ме осъмни кардана, защото каретата са ан 35 000 и вече са за смяна. Хванах и двете карета, проверих ги, нямаше чак такъв огромен луфт, за да се появи товва тропане....което между другото караше цялото купе да вибрира. Осъмни ме данеби гърнето да опира в кардана...и това не е ...осъмни ме гърнето да не тропа в купето...и това не е ...отново се върнах на кардана...но каретата наистина луфта в тях е едвам едвам забележим, а пре по-разко тръгване, кардана леко звънти, но това е отдавна и не беше се появявало това тропане. Вече си помислих и за отхлабени дджанти-проверих-всичко точно. Продължих до Булгас, отидох до Приморско, върнах се в София....тропането продължаваше от време навреме с пълна сила, а аз очаквах всеки момент нещо от колата да се откачи и да падне....за радост това не се случи и дзори респектиращата скорост, която поддържах на магистралата от 150 не откачи нищо от така тропащата кола. Пристигнах успешно в София! Наистина моля за помощ. Ще дам още няколко насоки. При тръгване се чува нещо като лек грохот, все едно кардана се търка някъде, но уверявам ви гледах много внимателно, никъде не се опира...дори и горе по свода. В дееня преди да замина ми сменяха двуцевката и нали знаете как се напъва двигателя, за да се вкара гарнитурага на тръбата...евентуално от напъването нещо да есе еразместило, но....незнам...ще се радвам на всеки , който помогне!

hooligan
Регистриран: 08 декември 2008
Автомобил: ВАЗ 21043

Re: Стряскащо тропане под колата...

Мнение от hooligan » 31 авг 2009 01:06

Погледни планката на висящия лагер. Преди време ми скъса нервите докато открия че е тя. Ако е леко хлабава гърми все едно че ще загубиш задния мост някъде

Потребителски аватар
milev86
PR на ЛКБ
Контакти:

Мнение от milev86 » 31 авг 2009 09:44

Наистина тропането е ужасяващо и не мога да определя откъде точно идва... И хората отзад го чуват, а аз го чувам даже и по предницата. То е точно все едно кардана се търка в нещо и е нещо средно между грохот и глухо тропане..... Ще погледна това, което каза, благодаря. Ако някой се сеща още нещо да казва, благодаря!

Потребителски аватар
The source code
Регистриран: 20 май 2009

Мнение от The source code » 31 авг 2009 10:01

То друга причина не се сещам освен висящия лагер, там в този диапазон друго няма.

Потребителски аватар
milev86
PR на ЛКБ
Контакти:

Мнение от milev86 » 31 авг 2009 10:35

Да, благодаря за отговора, ще го погледн! А, евентуално тропане от скоростна кутия или диференциал, следствие малко масло или повреда или да са разбалансирали кардана при напъването на двигателя за двуцевката?! Това май са единствените варианти, освен този, който посочехте?!... :?

Потребителски аватар
Marto_G
Drifting Machine
Регистриран: 12 април 2008
Контакти:

Мнение от Marto_G » 31 авг 2009 10:39

Не е висящия лагер а гуменото каре на ск. кутия. Имах абсолютно същия проблем и затова не отидох до Бургас. Внимавай щото има много ментета - 3 пъти го сменях за 6 месеца.

Потребителски аватар
plaki5
Регистриран: 03 август 2008

Мнение от plaki5 » 31 авг 2009 14:06

Колега, ако всичко по трансмисията е наред, провери болтовете на коланите, намиращи се на тунела. Преди известно време монтирах нови колани и се оказа, че болтовете закачат в кардана. Успех!

Потребителски аватар
butaloto.
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 2103
Контакти:

Мнение от butaloto. » 31 авг 2009 14:54

Възможно е и от диференциала да идва подобно тропане, наподобява карета. Каретата са много особени, аз дори и на ръка не успях да хвана луфт, а си тропаха. Щом ти ги хващаш на ръка, значи положението с каретата е вече страшно. Съветвам те да си ги смениш заедно с висящия лагер и тампона на скоростите преди следващото ти евентуално пътуване до морето.
Мини някой път, ще я качим на канала и ще се види къде е проблема. Може и гуменото каре да ти е заминало.
Две неща никога няма да забравят сетивата ми - уханието на хубавата жена и мириса от старата Лада.

jbd3062000
Регистриран: 03 юни 2009

Мнение от jbd3062000 » 02 сеп 2009 04:20

Тропа скоростната кутия в стойката на гумения и тампон,легни отдолу и напъни тръбата от сакса нагоре да се вдигне малко с кутията и вече няма да тропа.Това е голям мор да го откриеш откъде е.Тръбите от магазина са страшно криви и нямат нищо общо с оригиналните,така е от изп.колектори до най-отзад,иска се много чук и нерви.

Потребителски аватар
milev86
PR на ЛКБ
Контакти:

Мнение от milev86 » 02 сеп 2009 22:04

Добре а принципно да попитам, така тропаща и ако не я оправя в близкия месец, два има ли опасност да се разпадна някъде?

Отговори